Boy Dedektörü

Boy Dedektörü

Günümüzde en çok kullanılan güvenlik sistemlerinin başında kapı tipi metal dedektörler gelmektedir. Havaalanı, kamu kurum ve kuruluşları, otogar, iş merkezi, alışveriş merkezi, adliye, konser alanları gibi insanların toplu olarak yaşadıkları ve bulundukları alanlarda sıklıkla kullanılan kapı tipi metal dedektörü; boy dedektörü olarak da adlandırılmaktadır. Detaylı bilgi için href=" target="_blank"> sayfasını inceleyebilirsiniz. Boy dedektörleri;

  • Güvenliğin sağlanması
  • Toplumun huzurunu bozacak durumların önlenmesi
  • Meydana gelebilecek şiddet içeren davranışların azaltılması ve benzeri durumlarda önemli bir role sahiptir.
  • Sistemin esas çalışma prensibi kurulduğu bölgede, giriş yapan kişilerin üzerinde bulundurdukları metal eşyaların tespitidir. Bunun dışında giriş ve çıkışlar sırasında kontrolü sağlamaktadır.

Metal Kapı Dedektörü Nasıl Çalışır?

Metal kapı dedektörleri, manyetik alan ve darbe indüksiyon sistemleri aracılığıyla çalışmaktadır. Kapı tipi manyetik dedektörün, iki yanında bulunan panellerin farklı bölgelerinden gelen sinyaller, sistemin üstnkısmında bulunan kasa içerisindeki elektronik karta aktarılır. Metal kapı dedektörünün içerisinden geçen kişide herhangi bir metal yoksa panellerden gelen sinyaller sabit kalırlar. Yüksek hassasiyete sahip sinyaller, detektörden geçen metale göre değişiklik göstermektedir. Bu sayede boy dedektörü, içerisinden geçen metalin hangi bölgesinden geçtiğini tespit edebilmektedir. Sisteme işlenen sinyaller, kapı dedektörüne sesli ve ışıklı uyarı şeklinde geri döner. Kapı tipi metal dedektörler, yapılması gereken işlemi çok kısa sürede gerçekleştirmektedirler. Boy dedektörü seçiminin doğru yapılması ve iyi araştırılması gerekmektedir. Güvenliğinin ve kontrolünün sağlanmasının istendiği alanda, kapı dedektörünün doğru çalışması oldukça önemlidir. İlke Zaman Kontrol Ve Güvenlik Sistemleri müşterileri için en güvenilir ve kaliteli ürünleri sunmaktadır. Müşterilerine en iyi hizmeti vermek adına yeni nesil teknolojilerle kendisini geliştiren İlke Zaman, müşterilerine en uygun koşullar ile ileri teknoloji ürünleri sunmak için daima çaba sarf etmektedir.