Nokia Lumia İle Eski Günlerini Arıyor

Nokia Lumia İle Eski Günlerini Arıyor

Nokia Lumia İle Atağa Kalktı

Nokia telefon kılıfı kullanmama rağmen şunu söyleyebilirim ki ; Nokia eskiden aradığı günleri mumla arar oldu .  Geleceği de artık pek parlak gözükmüyor,hangi modeli piyasaya sürse istediği verimi alamıyor Nokia 'nın artık bir şeylerin farkına varma zamanı geldi de geçiyor açıkçası geçtiğimiz yıllarda telefon deyince ilk aklımıza Nokia gelirdi şimdi ise Apple ve Samsung pazarın lider markaları haline geldi. Nokia ise aşağı doğru kötü bir grafik çizmeye devam ediyor   bu yarışta 3 ,sırada gibi gözüken Nokia kendini toparlamalı. Bir şeyleri değiştirme düşüncesinde olan Nokia Microsoft arasındaki işbirliğinin sonucunda Lumia isimli modellerin tanıtımı Barcelona MWC teknoloji fuarında yapılmıştı.

Lumia 800 İle Full Hd Videolar Çekin

Windows Phone işletim sistemi sahip modeller oldukça kaliteli malzemeden üretilmiş telefonlardan Lumia serisinin Lumia 800 ve Lumia 900 olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. Oldukça zarif görünen iki  farklı model arasında özellik bakımından küçük değişikliklere sahip  dokunmatik olarak kullanılabilen modellerin her ikisinde 3 adet tuş buluyor. Lumia 800'ün arkasında telefonun neredeyse tam ortasına gelecek şekilde 8 mega piksel kapasiteli dijital kamera yerleştirilmiş .Fotoğraf çekimi ses açıp kapama  gibi işlemler telefondan yan tarafında bulunan tuşlar yardımıyla yapılıyor .

Amoled Ekran İle Eğlencenin Keyfine Varın

Fotoğraf kalitesi ve çekim hızı oldukça iyi seviyede olan lumia'da ekran tuş kilidi kapalı olmasına rağmen telefonun yan kısmında bulunan  fotoğraf çekim tuşuna basmanız ile telefon kısa sürede çekime hazır hale geliyor.Dijital video çekimi yapan kameranızı isteğe göre zum veya video modun da çekim yapabilirsiniz. Amoled ekranı bulunan Lumia serisinde multi medya uygulamaları eğlenceli vakit geçirmenizi sağlıyor.Oyun ve Film keyfi açısından oldukça kaliteli bir model olduğunu belirtelim ,telefonda xbox severler için    Xbox Live bulunuyor. Müzik çalar da ise dinleyeceğiniz şarkıcıların resimleri bulunuyor.

Bu Harika Cihazı Kılıfsız Kullanmayın

Kişi arama yerine sevdiğiniz şarkıcıların resimleri görerek daha kısa sürede arama yapmanızı sağlıyor. İsterseniz şarkıcıların albümlerini online mağazalardan indirmeden önce demo müzikleri dinleyip daha sonra satın alabilirsiniz. Nokia Lumia' nın dahili belleği 16 GB kapasiteye sahip ekstra harici kartla ile bu kapasiteyi arttırmak mümkün E-posta İnternet ve diğer teknoloji hizmetlerinin yanında Nokia Lulima 800'de tarayıcıda Adobe Flash  player bulunurken gps ve navigasyona'da sahip.Bizden size tavsiyemiz bir çok özelliği bulunan bu cihaza mutlaka telefon kılıfı almayı unutmayın.

www.haberinmerkezi.com