1 Ayda 5 Kilo Vermek Çok Kolay İşte Yapmanız Gerekenler

1 Ayda 5 Kilo Vermek Çok Kolay İşte Yapmanız Gerekenler

Kilolu olduğunu düşünen herkesin ulaşmak istediği, şu kadar kilo verirsem iyi olacak dediği bir düşüncesi mutlaka vardır. Kilo vermek istemenin sebebi herkese göre değişebilir. Kendinize zayıflamak için belirlediğiniz 1 ayda 5 kilo vermek ise, bunu 1 ayda başarmanız evet mümkün. Nasıl zayıflarım diye düşünüyor olabilirsiniz; nişan, düğün gibi özel bir gününüz olabilir, bu günlerde fazla kilolarınızın şıklığınızı bozmasını istemeyebilirsiniz, ya da yaz ayı yaklaşmış ve yapacağınız tatilde daha fit görünerek geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun gibi birçok sebep olabilir. Amacınız 1 ayda 5 kilo vermek ise sizlere neler yapabileceğiniz konusundaki bu bilgilendirmeler yararlı olacaktır.

1 Ayda 5 Kilo Vermek İçin Yapmanız Gerekenler


İdeal kiloma ulaşmam için 5 kilo yeterli diyorsanız, öncelikle yapmanız gereken beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz olacaktır. Daha sonrasında bir günde aldığınız kalori miktarı ile harcadığınız kalori eşit olmalıdır. Aldığınız kaloriyi gün içerisinde yakmadığınız sürece vücudunuza yağ olarak geri dönecektir. Peki, bu beslenme alışkanlıkları içerisinde neleri hayatımıza geçirmeliyiz bunlardan bahsedelim. Vücudumuzun her zaman suya ihtiyacı vardır. Su kilo kaybetmeniz için tek başına yardımcınız değildir ancak vücut oranınıza göre tükettiğiniz su vücudunuzu temizlemeye yardımcı olacaktır, bu durumda metabolizmanız daha hızlı çalışacak ve kilo vermek için uyguladığınız yöntemler daha etkili olacaktır. Sizler için daha yararlı olacak diğer bir beslenme alışkanlığı ise günlük olarak yediğiniz öğün sayısını arttırmak olacaktır. Öğün sayısını arttırırken bu öğünlerde yediğiniz besin miktarını azaltmalısınız. Bu şekilde küçük miktarlarda tükettiğiniz besinler, metabolizmanızın sürekli çalışmasını sağlayacak ve açlık hissiniz bastırılmış olduğundan bir sonraki öğünde daha az yemiş olacaksınız. Güne kahvaltı ile başlamak çok önemlidir. Kahvaltı, günün en önemli öğünü olmasıyla beraber, yapacağınız kahvaltı ile güne dinç başlamış olacaksınız ve bu sayede sonraki öğünlerde daha az yemenizi sağlayacaktır. Tükettiğiniz besinlerin genellikle lifli besinler olmasına özen gösteriniz. Lifli besinler tokluk hissi yaratacaktır. Gaz yapma olasılığı da olacağından su tüketimi ile lifli yiyeceklerin hazmı kolaylaştırabilirsiniz. 1 ayda 5 kilo verme amacınıza ulaşmak için mutlaka egzersiz yapmalısınız. Bu sayede hem sağlıklı olmayı başarmış olur hem de gün içinde aldığınız kaloriyi daha hızlı yakma olanağınız olacaktır.

Kilo Vermek İstiyorum Düşüncenizde Kesinlikle Kararlı Olmalısınız

Bu konuda kendinize mutlaka bir zayıflama programı yapmalı ve uygulamalısınız. Eğer bu düşüncenize sadık kalmazsanız ve planladığınız programa bir gün uyup diğer gün uymazsanız bu sizi kilo kaybetme isteğinizi gerçekleştirmenize engel olacaktır. Patates yemekten hoşlanıyorsanız, kesinlikle yağda kızartma yapmadan tüketmelisiniz, kızartmak yerine fırında patatesi tercih edebilirsiniz. Yemek esnasında besinleri yavaş yemeye dikkat etmeniz yararlı olacaktır. İyi çiğneyerek yediğinizde 20 dakika içerisinde beynin mideye dolu olduğunun hissini yaşatma durumu gerçekleşmiş olacak ve bu şekilde daha az yemiş olacaksınız. Televizyon izlerken yemek yememeye özen göstermelisiniz bu esnada yediğiniz miktarın ne kadar olduğunu fark edemeyebilirsiniz. 1 ayda 5 kilo vermek için uyguladığınız diyette sizlere yardımcı olacak doğal antioksidanlardan yararlanabilirsiniz. Bunlardan biri Yeşil Çay olabilir. Yeşil çayın içeriğinde bulunan kateşin adlı antioksidan zayıflamada vücuda yardımcı olmaktadır. Vücudunuz hızlı bir sürede verdiği kiloyu aynı hızda geri alabilmektedir. 1 ayda 5 kilo verirken bu durumla karşılaşmamanız için bitkin düşmeden ve vücudu yormadan yapılan zayıflama yöntemi yararlı olacaktır. 1 aylık süre 5 kilo vermek için yeterli bir süredir ve bu sürede istediğiniz başarıyı yakalamanız için size önerdiğiniz günlük hayatınızda uygulamanız gereken değişiklikleri yapmanız olacaktır. Sitemizde sizler için hazırlanmış diyet programlarından sizler için hafif olacak bir diyet programını bu bilgiler doğrultusunda uyguladığınızda 1 ayda 5 kilo vermek isteğinize ulaşmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.