175 65 R14 LASTİK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

175 65 R14 LASTİK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

175 65 R14 LASTİK

175 65 R14 lastik yaz lastiği, kış lastiği ve 4 mevsim lastik olarak farklı seçeneklere sahiptir. Güvenli sürüş ve tam performans yol tutuş özellikleri sayesinde tercih edilir. Ayrıca 175 65 R14 lastik çeşidi farklı jant seçenekleriyle de pek çok üretici firma ve sürücü tarafından çokça tercih edilmektedir. Bu lastikler şehir otomobilleri, çok amaçlı otomobiller ve aile araçlarında kullanılmak üzere üretilmişlerdir. Günümüzde pek çok araçta bu lastik çeşidine rastlamak mümkündür. 175 65 R14 lastik arayışındaysanız lastik uzmanları ile görüşmelisiniz. Aracınız ve sizin için güvenli, konforlu, verimli sürüşler istiyorsanız https://www.siyahhalka.com/kategori/175-65-r14 adresini ziyaret ederek profesyonel destek, uzman kadro ve kaliteli pek çok lastik markasına ulaşabilirsiniz.

175 65 R14 LASTİK NEREDEN ALINIR?

175 65 R14 lastik alırken dikkat edilmesi birkaç nokta vardır. Hatta bu dikkat edilmesi gereken noktalar sadece tek tip bir lastik alımında değil tüm lastik tiplerinin alımı esnasında özen gerektiren kıstaslardır. Bu kıstasları sıralayacak olursak:

  • Araca uygun boyutlu lastik seçilmelidir. Hatta mümkünse aracın üretimi sırasında pek çok deneme çalışmaları sonucunda üretici firma tarafından kullanımına karar kılınan, araç için en ideal lastik tipi değiştirilmemeye özen gösterilmelidir.
  • Yaşanılan şehrin iklim koşullarının gereği doğrultusunda lastik seçimi yapılabilir.
  • Lastik satın alırken lastiğin üretim tarihi ve depolama koşullarına dikkat edilmelidir. Deformasyon izleri olan yıpranmaya başlamış lastikler satın alınmamalıdır.
  • Uzun sürüşler yapılacak ise lastik dayanıklılığına dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.
  • Lastikler kullanılmaya başlandıktan sonra araç için en uygun basınç değeri ayarlanmalıdır. Mümkünse her hafta lastik basınçları kontrol edilip düzeltilmesi gereken değer varsa olması gereken değere döndürülmelidir.