Domatesler Güzelliğinizi Korumanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Domatesler Güzelliğinizi Korumanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Her kadın güzelliğine kendi tarzında bakmaya çalışır. Bazen de bunu yapmak için bir güzellik uzmanına danışırlar. Çeşitli nedenlerle dışarıya çıkma imkânı bulamayan kadınlar sorunlarını çözmek ve güzel kalmak için evde çeşitli maskeler kullanabilirler. Bunun için en iyisi mutfak malzemelerini tercih etmektir. Evdeki yiyecekler yemek yapmaya yaradığı gibi güzelliğinizi korumanıza da yardımcı olacaktır. Örneğin, domates. Domates diyetimizde en yararlı sebzelerden biridir. Ama aynı zamanda güzelliğiniz için önemli bir kaynaktır. Deride son zamanlarda test edilen ürünlerden biri domates maskesidir. Domatesler cilt için çok iyi olan birçok mineral içerir. İşte domatesin cildinize yararları:
  • C ve E vitaminleri bakımından zengindirler.
  • Domates kuru, yağlı cildi nemlendirir ve pürüzsüz bir hale getirir.
  • Domates güneş lekelerini giderir. Ciltte UV ışınlarına karşı savunma oluşturarak derinin güneş lekelerine karşı korunmasına yardımcı olur.
  • Domates salisilik asit içerir. Bu asit ciltte sivilce ortadan kaldırmak için yardımcı olur.
  • Cilt tonunu hafifletmek ve cildi beyazlatmak için faydalı asitler içerir. Domatesleri ikiye bölün, üzerine limon tuzu serpin ve cildinize sürün. Bu işlem gözenekleri daraltır ve ölü hücreleri cildinizden temizler.

Cildi Beyazlatmak İçin Domates Maskesi:

1 adet domatesi rendeleyin. İçine biraz un ekleyin. Hamur haline gelene kadar karıştırın. Karışımı yüzünüzde 5 dakika tuttuktan sonra yıkayın. İşte güzel kalmak, beyaz ve dengeli bir cilt elde etmek için yapmanız gereken bu kadar basittir.