Dosya ve Veri tabanı Yedekleme

Dosya ve Veri tabanı Yedekleme

Yazılım Olmayan Sunucularda Bilgiler Kaybolur Mu?

Sunucu üzerinde yapılan yazılımlar ile dosya ve veri tabanları bir kopyası veya yedeği alınmak sureti ile sunucunun güvenli bir ağında saklanır. İşte bu şekilde tüm bilgiler korunur ve herhangi bir arıza veya uygulama sonucunda ortadan kaybolan dosyalar bu yazılımlar ile yeniden masaüstüne kolayca çıkarılabilir.

Kurumlar İçin Yedekleme Çözümleri

Sunucuların kendi yazılımlarında bilgileri kısa süreli saklama özelliği vardır. Ancak bu hem uzun süreli bir saklama değil hem de güvenilir bir unsur değil. Bu yüzden verilerin uzun süre saklanabildiği yazılımların sunucularda olması gerekir. Bunun için de profesyonel bir yedekleme hizmeti almak gerekir. Profesyonel hizmet için Datacore ile iletişime geçebilirsiniz. Kurumlar tüm bilgi, dosya ve verileri ancak yedekleme programı ile güvence atına alacaklarını bildiklerinden bu konuda masraftan kaçmaz ve en iyi yazılımla profesyonel destek veren firmaları tercih ederler. Aslında yedekleme hizmeti bir açıdan geçmiş ve geleceğin güvence altına alınması anlamına gelir. Bu konuda ucuz veya basit bir hizmet almak demek karşılaşılacak ciddi sorunlara hazır olmak anlamına gelir. Özellikle felaket kurtarma yazılımları son yıllarda en gelişmiş teknolojisi ile kurumların ve özel firmaların tercih ettiği güvenilir yedekleme çözümleri olarak talep edilmektedir.

Arşivleme ve Yedekleme Arasındaki Fark Nedir?

Arşivleme ve yedekleme birbirleri ile ilişkili hatta entegre çalışır ancak birbirinden farklı yazılımlardır. Yedekleme hızını ve maliyetini düşürürken bazı verilerin arşivde depolanmasını sağlar. Sık sık kullanılmayan verilerin ve dosyaların daha ekonomik bir şekilde saklanmasını sağlar.

Arşivleme Avantajları Nelerdir?

Örneğin veri boyutu büyüdükçe bazı ağlarda arşivleme tekniği kullanılır ve yedekleme yazılımlarında çalışma performansı artar. Örneğin E-Mail ve dosya sunucularında daha çok arşivleme tekniği kullanılır. Yedekleme maiyetleri arşivleme ile birlikte azalır. Sistem eski veya yeni verilerde sorunsuz olarak çalışır. Daha sakin veya aktif çalışmayan ağlarda müşteri talebine göre arşivleme otomatik olarak çalışır bir yazılım olarak uygulanır.