İnox Nedir?

İnox Nedir?

İnox günlük yaşamda sıklıkla duyulan kelimelerin başında gelir. Bu terim gerçek paslanmaz çelikleri ifade etmek adına kullanılan bir terimdir. İnox malzemeler aşınma ve paslanma gibi durumlara karşı son derece dayanıklı malzemelerdir. Bu ürünlerin yüzeyleri oldukça sert bir yapıya sahiptir. Bunun yanında da pürüzsüz bir görünümleri vardır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


İnox Malzemeler Nerelerde Kullanılır?

Oldukça dayanıklı bir yapıda olan inox ürünler bunun yanında paslanmaz özelliğe de sahiptir. Gri renktedir. Bunun yanında parlak bir görünümleri vardır. Bu durum inaxların belirgin özellikleri arasında yer alır. Gerçek inoxu anlayabilmek için yalnızca bu özellik yeterli değildir. Bir inox malzemenin gerçek olup olmadığını anlamak için aşınma ve yıpranma durumlarına bakmak gerekir. Bu ürünlerde aşınma ya da yıpranma sorunları yaşanmaz. Bunun yanında bu malzemelerde parmak izi de oluşmaz.

İnox Malzeme Özellikleri Nelerdir?


İnox malzemelerde yüzey korumasına ihtiyaç duyulmaz. Bu ürünlerin yüzeyleri gri renktedir. Metalik bir görünümü vardır. Bunun yanında pürüzsüz bir görünümleri vardır. İnox malzemeler gıdalarda asit oluşumu gibi durumların meydana gelmesine engel olur. Bunun yanında bu malzemeler gıdalarda renk ya da tat değişimi olmasını engeller. Bu nedenle son derece güvenilir bir üründür. İnox malzemeler çamaşır ve bulaşık makinelerinde kullanılır. Bunun yanında mangal, barbekü, mutfak gereçleri, banyo ürünleri gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir. İnox malzemeler sıcaklıklara karşı dayanıklı olan ürünlerdir. Bu nedenle çamaşır ve kurutma makinelerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Bu cihazlar yüksek ısılarda çalıştıkları için tamburların yüksek dönme hızlarına rağmen inox malzemelerde deforme sorunları meydana gelmez. İnox malzemeler mekanik anlamda da sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı ürünlerdir. Bu sayede yıllarca pürüzsüz bir görünümleri olur. Hijyenik anlamda da son derece başarılı ürünlerdir.