Run Flat Tire Changer Nerelerde Kullanılır?

Run Flat Tire Changer Nerelerde Kullanılır?

Genellikle zırhlı araçlarda kullanılan run flat değişim araçları oldukça önemli bir yere sahiptir, 16 ile 30 ölçüleri arasında bulunan jantlarda gerçekleştirilen işlemler, lastik patlaması neticesinde meydana gelen hasarın bertaraf edilmesinde kullanılır. Run flat’in lastikten ve janttan ayrılmasını sağlayan sistemler, işlemlerin son derece hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlar. Lastiklerde veya jantlarda meydana gelen hasarlarda, aracın çalışmaya devam etmesine olanak sağlayan sistemler, hasar, lastik kopması ve patlama gibi durumlarda dolgusu sayesinde aracın devam etmesine yardımcı olur.

Zırhlı Araçların Önemli İhtiyacı

Zırhlı araçlarda her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyan run flat tire changer sistemleri, kullanım kolaylığı ve sağladığı avantajlarla araçların hareket kabiliyetinin sürdürülmesini sağlar. 4x4, 6x6, 8x8 çeker araçlar başta olmak üzere tüm zırhlı araçlar üzerinde etkili olan sistemler, özel bileşenleri sayesinde insan gücüne minimum derecede ihtiyaç duyarak işin büyük bir kısmını üstlenir. Hidrolik piston silindir sistemine sahip olan makineler, sahip olduğu itici ve çekici mekanizmalar sayesinde run flat değiştirme işleminin birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilmesini sağlar. Makinelere ihtiyaç duyanlar internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar üzerinden ihtiyaçlarına etkin bir şekilde yanıt bulabilir.

Run Flat Tire Changer Sisteminin Bileşenleri

Çember sökme sistemine sahip olan makineler, lastik sökme ve takma sisteminden bağımsız olarak işlev görür. Jant bileşenlerinin güvenli ve hızlı bir şekilde çıkarılasını sağlayan makineler, jant çemberinin kusursuzca sökülüp takılmasına yardımcı olur. Jantın lastikten ayrılmasının ardından run flat sökülerek yenilenebilir. Kumanda ünitesi ile zenginleştirilen maineler, işçi sağlığının ve güvenliğinin sağlanması amacıyla 24 volt DC akım sayesinde çalışır. Kompakt yapısı sayesinde zamandan ve efordan tasarruf ettiren sistemler kullanıcıları için büyük avantajlar oluşturur.