Aile Hukuku Avukatlık Hizmetleri

Aile Hukuku Avukatlık Hizmetleri

Aile hukuku, aile ile ilgili hukuki konularla ilgilenen hukuk dalıdır, aile hukuku medeni hukuk kapsamında eşlerin hak ve yükümlülükleri ile ilgili konulara ışık tutmaktadır. Ve bu konuların yasalar çerçevesinde düzenlenmesini sağlayan aile hukuku hakkında daha geniş bilgi almak ve Çekmeköy boşanma avukatı ile görüşme talep etmek için online sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Aile Hukuku Nedir?

Hukuk; toplum ve devletin hareketlerini düzenleyen, toplumun işleşinini ve uyulması gereken kuralları düzenleyen yasaların bütünüdür. Aile hukuku da aile ilgili her şeyi düzenleyen, ailede uyulması gereken kuralları ve bu kuraların işyeleşini düzenleyen yasalardan oluşur. Eşlerin birbirlerine karşı hak ve yükümlülükleri ile çocuklarına karşı yükümlülüklerini düzenleyen aile hukukudur. Aile hukukunun genel olarak ilgilendiği konular şunlardır: Nişanlanma, evlenmenin koşulları ve hükümleri, evlat edinme, çocuk velayeti, çocuk nafaka hakkı, vesayet, yardım nafakası, kadın hakları ve çocuk hakları.

Çekmeköy Hukuk Bürosu Aile Hukuku Hizmetler

Aile hukuku alanına giren tüm davalar için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Aile hukuku alanında hizmet veren Çekmeköy boşanma avukatı ve hukuk bürosu ihtiyacınız olan hukukî desteği sunacaktır. Hangi davalar aile hukuku kapsamında değerlendirilir? Öncelikle evlilik sözleşmesi ve mal rejimi sözleşmesi hazırlanması aile hukuku kapsamındadır. Boşanmak isteyen ve aralarında anlaşan çiftlere boşanma protokolü de aile hukuku ile ilgilenen avukatlarca yapılır. Anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma, nafaka davaları bu hukuk alanına giren davalardır. Nafaka davaları, nafakanın azaltılması ya da nafakanın artırılması için açılan davalardır. Boşanan çiftler arasında çocuğun velayetinin kimde kalacağı üzerinde en çok tartışılan konular arasında yer alıyor. Velayet davası açmak veya velayet değiştirmek için dava açmak da aile hukuku kapsamındadır. Tazminat davaları, mal paylaşım davaları, soybağının reddi, babalık davası, tasarrufun iptali davaları, ailenin korunması kapsamında tedbir davaları... aile hukuku kapsamında görülen dava türleridir. Aile hukuku alanında açmayı düşündüğünüz davalarınızda hukuki yardım almak ve Çekmeköy boşanma avukatı ile görüşmek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online sayfaları ziyaret edebilirsiniz.