Akne Ve Sivilce Tedavisinde Doğal Peeling

Akne Ve Sivilce Tedavisinde Doğal Peeling

Muzun Akne ve Sivilce Tedavisine Faydaları


Siyah nokta, akne ve sivilceler canınızı sıkıp güzelliğinize gölge düşürse de bunlardan çabucak kurtulabilirsiniz. Hem de bir haftada pahalı akne ilaçları, kremleri, ürünler almadan ya da makyaj yapmadan yüzünüz pürüzsüz ve ışıl ışıl olacak… Öncelikle yüzünüzü temizlemeniz lazım. Akne ve sivilcelerden kurtulmanın başı temizlikten geçiyor. Yüzünüzü ılık su ile yıkayıp kokulu olmayan, doğal bir yüz sabunu ile temizleyin. Sonrasında yüzünüzü havlu ile kurulayın. Yüzünüzü havlu ile silerken bastırmayın. Bir tane muzu soyup yiyin. Muz susuz kalan cildi nemlendirip suya olan ihtiyacını giderir.

İçerdiği Vitaminler

B Vitamini

B vitamini strese iyi gelir. Erken yaşlanmaya karşı koruyucudur.

A Vitamini

Kuru ve solmuş cildin iyileşmesine yardımcı olur. Siyah lekeleri ve akne yaralarını geçirir. İleri yaşlarda sertleşmiş cildi yumuşatır.

Çinko

Akneye neden olan mikroplarla savaşır.

C Vitamini

Cildi güneş ışınlarına karşı korur. Yaşlanmayı yavaşlatıp deri hücrelerine zarar vermeye çalışan serbest radikallere karşı savaşır.

Lektin

Akneye ve sivilceye neden olan bakterileri yok etmeye yardımcı olur.

Amino asit

Cildi besleyip bağ dokusunu güçlendirir. Cildin hem diri hem de esnek kalmasına yardımcı olur.

Muzun Kabuğu

Muzu yedikten sonra muzun kabuğunu çöpe atmayın. Muzun kabuğunu peeling için kullanacaksınız. Muzun kabuğunun yumuşak olan iç tarafını akneli ve sivilceli alanlara sürün. Kabuğun içi kahverengi oluncaya dek işleme devam edin. Muzun kabuğuyla yüzünüzü ovduktan sonra yüzünüzü yıkamayıp kurumasını bekleyin. Bir iki saat bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve uyumadan önce yüzünüzü tekrar yıkayın. Bu maskeyi her gün bir defa uygulayın. Bir hafta bu şekilde muz kabuğunu kullandıktan sonra bırakabilirsiniz. Ama yüzünüzde hala yoğun şekilde sivilce ve akne varsa 1 hafta daha devam edin.