Patlatma Taşın Kullanım Alanları

Patlatma Taşın Kullanım Alanları

Geçmişte taşlarla yapılan barınaklar günümüzde özel olarak üretilmiş dekoratif taşlarla dekore ediliyor, patlatma taş da bu amaçla kullanıla tap kaplama ürünleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Sağlam ve dayanıklı olması, şık görünmesi ve temizliğinin kolay olması dekorasyonda taş kaplama ürünlerinin yoğun ilgi görmesine neden oluyor. Dekoratif taş modellerini yakından incelemek ve beğendiğiniz ürünü sipariş vermek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Patlatma Taş Nedir?

Patlatma taşlar, özel bir dokusu olan ve doğal görünümü ile hoş bir ambiyans yaratan bir yapı malzemesidir. Doğada doğal bir şekilde bulunan taşların kalıplarını alınması ile elde edilen bu taşların yüzeyinde özel kesim teknikleri uygulanarak patlatma adı verilen doku oluşturulur. Hiçbir kimyasal veya seyreltici kullanılmadan üretilen bu taşların insan sağlığı açısından risk oluşturmaması dekoratif amaçla kullanılmalarının yolunu açmıştır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan taş kaplama ürünleri kolay uygulanması nedeniyle de yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Patlatma Taş Çeşitleri

Patlatma taşlar doğadaki birçok taş türünden üretilebilir. Dayanıklı ve güzel bir görünüme sahip olan mermer, oniks, traverten, limra gibi taşlar en çok tercih edilen patlatma taş hammaddesidir. Bunlardan başka farklı taşlardan elde edilen kaplama malzemelerini de bulmak mümkündür. Geniş bir doku ve renk seçeneğine sahip olan patlatma taşların rengi çıkarıldıkları bölgeye göre farklılık gösterir. Evininizde köklü bir değişiklik yapmaya hazırlanıyorsanız patlatma taşları alternatif dekorasyon malzemesi olarak değerlendirebilirsiniz. İç ve dış mekan kaplama malzemesi olarak kullanılan bu taşları uzun ömürlü oldukları için tercih edebilirsiniz. Temizliği çok kolaydır. Boya istememesi önemli bir özelliktir, silinerek kolayca temizlenir. Dayanıklı olması nedeniyle tüm iklim şartlarında kullanılabilir. Dekoratif patlatma taşlarla ilgili detaylara ve fiyat bilgisine online firmalardan ulaşabilirsiniz.